Mercat de fitxatges 2016/17

Segueix en directe totes les novetats del mercat de fitxatges 2016/17 a Primera Divisió, al grup català de Segona Divisió i a la Preferent catalana

 

PRIMERA DIVISIÓ


Barcelona
Altes: Andrea Giménez (Espanyol), Line Røddik (Ol. Lyonnais), Leila (Valencia), Andressa Alves (Montpellier)
Baixes: Baudet, Nuria Garrote i Pilar Garrote (Espanyol), Falcón (At. Madrid), Romero (Valencia), Andreia Norton


Espanyol
Altes: Carola (Santa Teresa), Mar i Gemma (Levante LP), Baudet, Nuria Garrote i Pilar Garrote (Barcelona), Sara Del Estal (Logroño), Eli Del Estal (Fund. Albacete), Brenda (Canillas), Helena Serrano (Sant Gabriel)
Baixes: Pereira (At. Madrid), Andrea Giménez (Barcelona), Aina (Santa Teresa), Beni (Europa), Aroa León i Cotado (Lorca), Xiki (Monroe Mustangs), Sara Ismael (Barcelona B), Rebollo (Golden Eagles), Bàcter, Pelegrí, Molet


Athletic
Altes: María Blanco (Mulier), Estíbaliz i Bajo (Oiartzun), Lucía (Oviedo)
Baixes: Paredes (PSG), Eztizen (Oiartzun), Maddi Torre (Santa Teresa)


At. Madrid
Altes: Andreea (Târgu Mureș), Ale (Rayo), Pereira (Espanyol), Falcón (Barcelona), Menayo (Santa Teresa), Giugliano (Mozzanica)
Baixes: Kuki (Betis), Nagore (Levante), Débora (Valencia), Noelia (Tenerife), Vane (retirada)


Levante
Altes: María José (Tenerife), Nagore (At. Madrid), Sandra (Collerense)
Baixes: Mariví (retirada), Paula Guerrero (Ball State University), Lourdes Vilches, Leti, Aila


Real Sociedad
Altes: Beristain i Mulan (Valencia)
Baixes: Eguzkiñe i Manterola (Oiartzun)


Valencia
Altes: Marianela (Rayo), Tiane (Colo-Colo), Débora (At. Madrid), Romero (Barcelona), Leles (Albacete)
Baixes: Beristain i Mulan (Real Sociedad), Monforte (Transp. Alcaine), Leila (Barcelona), Willy Romero (Ajax), Arantxa i Gemma Rueda (retirades), Nuria Sánchez


UDG Tenerife
Altes: Noelia (At. Madrid), Virgy i Patri Gavira (Sporting Huelva), Mar Rubio (Achamán), Spindler (Francana), Ayano Dozono (Urawa Red)
Baixes: María José (Levante), Carla (Transp. Alcaine)


Sporting Huelva
Altes: Sandra (Transp. Alcaine), Vira (Linköping), Gabi (Collerense), Analu (Rayo), Sochor (Ferrov. Araraquara), Juliete (São José)
Baixes: Sampalo (Málaga), Virgy i Patri Gavira (Tenerife), Ali (Albacete), Gayá, Marina Martí


Rayo Vallecano
Altes: Sheila (Guadalajara), Laura (Madrid)
Baixes: Marianela (Valencia), Ale (At. Madrid), Analu (Sporting Huelva), Contreras (Santa Teresa), Noelia Morales (La Solana)


Santa Teresa
Altes: Naya (Plaza Argel), Emmeline (Guingamp), Hitomi (Setegaya), Aina (Espanyol), Puerto (Salamanca), Maddi Torre (Athletic), Contreras (Rayo)
Baixes: Arranz (Oiartzun), Carola (Espanyol), Menayo (At. Madrid)


Transp. Alcaine
Altes: Monforte (Valencia), Carla (Tenerife), Villamayor (Colo-Colo)
Baixes: Sandra (Sporting Huelva)


Fund. Albacete
Altes: Maca i Sofía (Madrid), Patricia (Logroñés), Lomas (Zeneta), Marisa Martín (La Solana), Carmen (Albasit), Escribano (CFF Albacete), Ali (Sporting Huelva)
Baixes: Eli Del Estal (Espanyol), Leles (Valencia)


Oiartzun
Altes: Eztizen (Athletic), Arranz (Santa Teresa), Silvia (Logroño), Irantzu (Aurrera), Eguzkiñe i Manterola (Real Sociedad), Olaizola i Nekane (Mariño), Ane (Oviedo)
Baixes: Estíbaliz i Bajo (Athletic)


Betis
Altes: Kuki (At. Madrid), Yiyi (Rayo B), Valentina Lefort (Pomurje Beltinci)
Baixes:


Tacuense
Altes: Nisa Pérez (Echedey), Laura Dorta (sense equip)
Baixes:

SEGONA DIVISIÓ


Barcelona B
Altes: Berta Bou i Sofía Hernández (L'Estartit), Morató (ENFAF), Sara Ismael (Espanyol)
Baixes: Irina Uribe


Seagull
Altes: Sara Navarro, Mireia Nagel, Serna, Carol Miranda i Leti (Levante LP), Queralt (Igualada), Morera (Cerdanyola)
Baixes: Mireia (Europa), Eule (Sant Andreu), Cone, Peque, Cayu


Levante LP
Altes: Ari Franch (Espanyol B), Sonia Vega (Sant Gabriel)
Baixes: Sara Navarro, Mireia Nagel, Serna, Carol Miranda i Leti (Seagull), Ibra (Sant Gabriel), Cubí (Igualada), Laia Díaz (Jov. Almassora)


L'Estartit
Altes: Ariadna Cat i Alba Planella (Pontenc), Lara Fabra (Sta. Eugènia), Guixeras i Martina Cáceres (Girona)
Baixes: Berta Bou i Sofía Hernández (Barcelona B), Anna Servià (Pontenc), Laura Gasull


Europa
Altes: Mireia (Seagull), Zaira Abenza (Cerdanyola), Anabel Chamorro (PBB La Roca), Beni (Espanyol), Andrea Granados (Espanyol B)
Baixes: Jessica (Torrelodones), Judit Calonge, Laia Rodríguez, Marina Batalla, Carlita


Igualada
Altes: Cubí (Levante LP), Mar Vázquez (Vic-Riuprimer)
Baixes: Bernadí (Espanyol B), Queralt (Seagull), Marta Sáez (AEM), Laia García (Cerdanyola), Mendoza


AEM
Altes: Marta Sáez (Igualada)
Baixes: Anna Esteve, Janira Rodríguez i Carla Estopà (Pardinyes)


Espanyol B
Altes: Niubó (Nürnberg), Bernadí (Igualada), Esther Solà (Sant Gabriel), Mariona Sagalès (Damm), Stefany Ferrer (At. Vilafranca)
Baixes: Ari Franch (Levante LP), Andrea Granados (Europa), Aranzazu Cerdà (Sant Andreu), Nerea Puig, Ivet Coll


Sant Gabriel
Altes: Ibra (Levante LP), Laura Galcerán (Anza Force)
Baixes: Kenni Thompson (Chelsea), Helena Serrano (Espanyol), Noe (Molins Rei), Tania Moyano i Natalia Sanahuja (Sant Andreu), Esther Solà (Espanyol B), Abril Rodríguez (At. Vilafranca), Sonia Vega (Levante LP)


Pallejà
Altes: Ángela Barroso (At. Prat)
Baixes: Marta López i Paula Fernández (Guineueta)


Sabadell
Altes:
Baixes: Desi i Debo (Fontsanta-Fatjó), Delia Zambrano (Cerdanyola), Cosy

PREFERENT


PBB La Roca
Altes:
Baixes: Anabel Chamorro (Europa), Gemma Martínez (Cerdanyola)


Cerdanyola
Altes: Delia Zambrano (Sabadell), Paula Boza (Sabadell juv.), Gemma Martínez (PBB La Roca), Paula Rubio i Nidia Blanchard (Sant Andreu), Laia García
Baixes: Morera (Seagull), Zaira Abenza (Europa)


Sant Gabriel B
Altes: Anna Armengol (Pontenc), Cristina Chavero (Espanyol juv.), Amanda Manjón (Sabadell juv.)
Baixes: Laura Rovira i Andrea López Labrador (Sant Andreu), Aida Mendoza i Andrea Giménez (retirades)


Molins Rei
Altes: Noe (Sant Gabriel)
Baixes: Cristina Monge


Sant Pere
Altes: Ana Nuria Ríos (PB Lloret), Xènia Cantenys i Yolanda Tapia (Porqueres)
Baixes:


At. Prat Delta
Altes: Sònia Llop (Sant Andreu), Natalia Urbano i Tere Echevarría (At. Vilafranca), Claire Clark
Baixes: Ángela Barroso (Pallejà), Sabri, Taboada, Tania Martínez, Cope, Sheila Sammit, Jessi, Ana Román


Tortosa-Ebre
Altes: Nerea Benito, Emma Parrilla, Cinta Vilarroya, Lidia Navarro, Emma Martín
Baixes: Anna Lizarraga i Laia Ballesté (Jov. Almassora)


Fontsanta-Fatjó
Altes: Desi i Debo (Sabadell)
Baixes: Paula Rubio (Cerdanyola)


At. Camp Clar
Altes:
Baixes:


Porqueres
Altes: Marina Gispert (At. Banyoles), Clàudia Santaló (Vall d'en Bas), Roos (La Pera)
Baixes: Corina Durante (At. Ripoll), Xènia Cantenys i Yolanda Tapia (Sant Pere), Clàudia Juncà, Gina Fortea, Meri Masdevall i Marta Gingi (retirades)


Guineueta
Altes: Silvia Comitre (Barceloneta), Marta López i Paula Fernández (Pallejà), Irene Sánchez (M. Lanzarote), Anna Ros (Martinenc), Rita (PB Lloret)
Baixes:


Pardinyes
Altes: Anna Esteve, Janira Rodríguez i Carla Estopà (AEM)
Baixes:


Sant Andreu
Altes: Tania Moyano i Natalia Sanahuja (Sant Gabriel), Laura Rovira i Andrea López Labrador (Sant Gabriel B), Aranzazu Cerdà (Espanyol B), Eule (Seagull), Andrea López Garrido
Baixes: Sònia Llop (At. Prat Delta), Nidia Blanchard (Cerdanyola), Natalia López, Marta Riera, Carla Sagré, Nidia Sánchez


Pontenc
Altes: Anna Servià (L'Estartit), Judit del Moral, Carla Plenacosta i Ruth Domènech (Girona), Aïda Vargas (Sta. Eugènia)
Baixes: Ariadna Cat i Alba Planella (L'Estartit), Anna Armengol (Sant Gabriel B), Yolanda Ortiz i Natalia Serón (retirades), Anna Hernández, Sònia Carreras


At. Vilafranca
Altes: Abril Rodríguez (Sant Gabriel), Patricia Ruano (Espanyol juv.), Judit Rivero (Barcelona juv.), Ana Fernández i Esther Surrallès (Vilanova)
Baixes: Natalia Urbano (At. Prat Delta), Stefany Ferrer (Espanyol B), Anna Pérez


AEM B
Altes:
Baixes:

 

Notícies relacionades

Comenta